Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ženy vyrážejí na MČR do Jičína a chtějí se poprat o vysněnou bednu

29.05.2015 | Jakub Juroško

Již za týden vypukne na jičínském zimním stadionu MČR žen 2015. Na svoji premiérovou účast se chystají litické ženy, které sní o medailovém umístění.
Ve dvoudenním klání na ně čekají týmy: Kelti 2008, Ďáblové Praha, Svítkov Stars, ŠD Písek, Česká Třebová a Slavia Praha.

"Od MČR žen očekávám hlavně zkušenost se ženským hokejbalem jako takovým. Mini turnaje jsou skvělou zkušeností a průpravou, právě do toho „velkého hokejbalu“ a sem velice zvědav jak se vypořádáme s hrou na celé hřiště a jak zvládneme tu porci minut klasického hokejbalového utkání", říká hned na úvod Václav Tůma (trenér).

"Naše hokejbalistky se poprvé představily na turnaji v Kralupech nad Vltavou (4. místo) a poté na turnaji v Mostě (6. místo). Letos pak ovládly Velikonoční pohár v Berouně a nadšení přetrvává.

"Holky jsou stále nadšené a je na nich vidět chuť se neustále zlepšovat. Účast na trénincích nepolevuje a v týmu panuje stále dobrá nálada. Holky chodí trénovat fyzičku i samy, což mě velmi těší,"
říká Tereza Štípková (brankářka)"Některé z nás jsme se již MČR zúčastnily, tak alespoň víme, do čeho jdeme. Trenér trochu změnil průběh tréninků, aby nás co nejlépe připravil na klasický pětkový hokejbal. Posílily jsme o nové hráčky a postupně je zapracováváme do týmu. Jsem ráda, že holky pravidelně chodí na tréninky, každý týden je vidět alespoň malé zlepšení. Ještě nás čeká jeden celodenní trénink a přátelský zápas proti klukům od nás z klubu", pokračuje gólmanka litického týmu.

"Samozřejmě že příprava na MČR probíhá jinak a k tomu máme přizpůsobenou i tréninkovou jednotku. Náš tým je velice mladý a hodně našich hráček se s hokejbalem teprve seznamuje, tím pádem, je velice těžké připravit trénink tak abychom skloubili začátky hokejbalu (držení hole, běh, práce s hokejkou) s trénováním herních situací až po přesilovky a oslabení. Ale myslím si, že se nám to celkem daří a každá hráčka se v našem týmu, každým tréninkem zdokonaluje"
, přidává svůj pohled Václav Tůma. Doposud Litice odehrály turnaje minihokejbalu, některé hráčky však mají zkušenosti s „velkým“ hokejbalem."V posledních turnajích, které jsme absolvovali, jsme ukázali, že umíme být nebezpeční v naší hře a umíme otáčet zápasy. Velké hřiště bude pro holky nová a skvělá zkušenost, a myslím si, že se s tím vypořádáme a ukážeme, že naše práce na trénincích nebyla zbytečná. Pojedeme se 14 hráčkami do pole a s jednou gólmankou. Budeme doufat, že gólmanka zvládne takovou porci zápasů a bude naší oporou, jako tomu bylo doposud," doplňuje trenér týmu.

A co od domácího šampionátu očekává právě litická gólmanka, Tereza Štípková? "Já osobně od toho očekávám hlavně obrovskou zkušenost jakožto gólmanka, protože všechny dosavadní MČR jsem absolvovala jako hráčka v poli. Sama jsem moc zvědavá, jak se bude turnaj odvíjet v porovnání s klasickými miniturnaji. S holkama jsme si žádné konkrétní cíle nestanovily, ale určitě chceme bojovat a pokusit se urvat co nejlepší umístění. Doufáme, že si to hlavně všichni ve zdraví užijeme."

"S ohledem na rozpis turnaje se dá najít čas na regeneraci a uvolnění se po zápasovém vytížení. Minulý rok jsem se byl podívat na MČR v Horní Bříze a ani ve snu mě nenapadlo, že někdy budu trénovat ženský hokejbal," usmívá se a dodává lodivod týmu: "Sledoval sem ty zápasy a hru jako takovou a teď mě mrzí, že jsem nesledoval i určité hráčky a hru týmů, které budou proti nám hrát na letošním MČR. Ale z miniturnajů jsem si zapamatoval pár hráček, které jsou velmi kvalitní ať už ve střelbě nebo v pohybu a prací s hokejkou. My se na tohle v nejbližších dnech zaměříme a pokusíme se pak těmto hráčkám to na turnaji znepříjemnit naší agresivní hrou."

Václav Tůma nám také prozradil, kde svůj tým reálně na MČR žen vidí: "Každý trenér a každá hráčka sní o tom být Mistrem České republiky, ale budeme se držet při zemi a víme, že tohle bude zatím náš sen. Ve většině týmu, co na turnaj přijede, jsou jména hráček, které reprezentují naši republiku, bohužel jsme v té situaci, kdy žádnou takovou hráčku nemáme. Tím vůbec nechci náš tým podceňovat, protože u nás je každá holka bojovnice a chce ukázat co v ní je, ale chci tím říct, že holky z ostatních týmů mají zkušenosti z velkých akcí a jsou tím pádem uvolněnější a hrají s větším klidem. Náš tým přijede na turnaj s ambicemi poprat se o vysněnou „bednu“ a uděláme pro to všechno, co bude v našich možnostech a silách. Na tenhle turnaj už se velice těšíme a doufám, že si každý tento skvělý závěr sezóny užije na plno a že turnaj proběhne bez zbytečných zranění," uzavírá vyhlídky na turnaj trenér ženského týmu.

 
Aktuální články
Zhodnocení podzimní části Ligy žen

V přestávce před jarní částí Ligy žen jsme vyzpovídali trenéra ženského týmu Václava Tůmu, který se ohlédl za podzimní částí...

 
Zhodnocení podzimní části A-týmu

V přestávce před jarní částí 2. Ligy jsme vyzpovídali trenéra A-týmu Václava Tůmu, který se ohlédl za podzimní částí sezóny a...

 
Naše děvčata na kempu reprezentace

Na setkání rodící se reprezentace žen se představila také trojice děvčat nastupujícíh v letošním ročníku Ligy žen v našich...

 
Áčko zakončilo podzim důležitou výhrou
 
Áčko smetlo dalšího soupeře
 
Áčko podruhé v sezóně úspěšně proti Třemošné
 
Áčko uspělo na hřišti loňského mistra
 
Áčko neušetřilo ani vlastní rezervu
 
Béčko slaví první výhru ve 2. Lize
 
Béčko neuspělo proti loňskému finalistovi
 
Zápasy týmů
Muži A | Sobota 23.02.2019, 12:00
7. kolo
VS.
Plzeň-Litice - Černíkovice
 
Muži A | Neděle 09.12.2018, 14:00
13. kolo
1:3
SK Horní Bříza - Plzeň-Litice
 
Muži B | Sobota 23.02.2019, 10:00
7. kolo
VS.
SHC Viktoria - Plzeň-Litice B
 
Muži B | Sobota 08.12.2018, 10:00
13. kolo
TJ Třemošná - Plzeň-Litice B
 
Ženy | Sobota 09.03.2019, 10:00
3. kolo
VS.
Plzeň-Litice - Svítkov Stars
 
Ženy | Sobota 17.11.2018, 15:00
2. kolo
2:1
Plzeň-Litice - SK Kelti 2008
 
 
         
© 2012 - 2019 HBC Plzeň-Litice, z.s. & eSports.cz s.r.o. |  Kontaktujte nás RSS