Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Turnaj Ligy žen ve Štruncových sadech

08.04.2018 | Webmaster

Za krásného jarního počasí se konal 4. hrací den Ligy žen a to tentokráte na našem plzeňském hřišti ve Štruncových sadech.
Do Plzně se kromědomácího celku sjely týmy z Pardubic (Autosklo-H.A.K. a Svítkov Stars) a České Třebové.
Právě celky Svítkova a České Třebové byly před tímto kolem před domácím celkem, s minimálním náskokem.

V prvním utkání se plzeňská děvčata střetla s posledním celkem probíhající sezóny, Autosklem-H.A.K Pardubice. Papírový favorit utkání se dostal do vedení již v 16. sekundě střetnutí zásluhou Radové - 1:0. Nikdo z přihlížejících diváků netušil, že tato branka bude nakonec jedinou a tou vítěznou. Přestože litická děvčata hrála prakticky celý zápas na polovině soupeře a svoji převahu vyjádřila počtem střel na branku v poměru 24:6, další branku už nepřidala a slavila v úvodním střetnutí nejtěsnější možnou výhru.

Druhé utkání proti České Třebové slibovalo urputnou bitvu, neboť se spolu utkali sousedé v tabulce. Východočeský celek byl před tímto turnajem průběžně třetí, domácí Plzeň hned za ním.
První polovinu souboje byla aktivnější Česká Třebová, která se usazovala v útočném pásmu, avšak výraznější brankové příležitosti si nevytvořila. Plzeň hrozila především z brejkových situací, ale ani jednomu ze soupeřů se nakonec branku vstřelit nepodařilo.
V druhé polovině utkání se oba celky dostaly do skvělých gólových příležitostí a nakonec branky  i padaly. Východočeský celek v této třetině ten západočeský jasně přestřílel (celkem byl poměr střel 9:21), ale první kdo vsítil branku byli domácí. Po perfektní přihrávce Součkové na modrou čáru, se tváři v tvář Zapadlové prosadila, ve 20. minutě, přesnou střelou Radová - 1:0. Do této chvíle měla více šancí ke skórování plzeňská děvčata. Na soupeřky však obdržený gól zapůsobil jako účinný budíček. Už za dvě a půl minuty bylo totiž vyrovnáno, zásluhou Kubínové - 1:1. Aby toho nebylo pro domácí celek málo, přišla 21 sekund před koncem základní hrací doby ukrytá střela z vrcholku kruhů, po čerstvě skončené přesilové hře a ta propadla až za záda, celý turnaj vynikající, Štípkové - 1:2. Plzeň tak musela strávit hořkou porážku v utkání, které sice prohrála na střely, ale vyhrála na vyložené šance. Ty však až na jednu výjimku nedokázala proměnit a 3 body tak bral soupeř, který rozhodl v poslední munutě.

V závěrečném utkání celého hracího dne se opět potkala Plzeň s pardubickým celkem, tentokráte Svítkovem. I toto utkání bylo soubojem ne příliš vzdálených celků, jelikož svítkovský Stars byl před tímto turnajem na 2. místě.
To co se nepovedlo v předchozím případě tentokrát vyšlo. V nervózním utkání, ve kterém došlo i na šarvátky, se nakonec radoval domácí plzeňský celek. O výhře nakonec rozhodla opět jediná branka,o kterou se v 19. minutě postarala Rozhoňová, která na přesnou trefu v ženské souteži čekala přes půl roku - 1:0.

Plzeňská děvčata tak po odehrání turnaje brala 6 bodů z 9 možných a posunula se v tabulce na průběžné 3. místo právě před svého posledního soupeře.

Liga žen má na programu závěrečný turnaj základní části 12. května a naše děvčata se utkají v Písku opět s Českou Třebovou a domácím celkem. Tyto zápasy rozhodnou o tom, z jakého umístění budou celky na finálovém turnaji 9. a 10. června bojovat o cenné kovy.

Statistiky utkání přinášíme zde na našem klubovém webu, dříve než na oficiálním webu ČMSHb.

 
Aktuální články
Naše děvčata na kempu reprezentace

Na setkání rodící se reprezentace žen se představila také trojice děvčat nastupujícíh v letošním ročníku Ligy žen v našich...

 
Áčko zakončilo podzim důležitou výhrou

Podruhé v sezóně se spolu utkali hokejbalisté plzeňských Litic a Horní Břízy. Tentokrát se utkání odehrálo na nově položeném...

 
Áčko smetlo dalšího soupeře

V posledním domácím utkání podzimní části 2. Ligy, hostil litický A-tým soupeře z Balwanů.

 
Áčko podruhé v sezóně úspěšně proti Třemošné
 
Áčko uspělo na hřišti loňského mistra
 
Áčko neušetřilo ani vlastní rezervu
 
Béčko slaví první výhru ve 2. Lize
 
Béčko neuspělo proti loňskému finalistovi
 
V dohrávce dostalo béčko opět příděl
 
Áčko si opět s chutí zastřílelo
 
Zápasy týmů
Muži A | Sobota 23.02.2019, 12:00
7. kolo
VS.
Plzeň-Litice - Černíkovice
 
Muži A | Neděle 09.12.2018, 14:00
13. kolo
1:3
SK Horní Bříza - Plzeň-Litice
 
Muži B | Sobota 23.02.2019, 10:00
7. kolo
VS.
SHC Viktoria - Plzeň-Litice B
 
Muži B | Sobota 08.12.2018, 10:00
13. kolo
TJ Třemošná - Plzeň-Litice B
 
Ženy | Sobota 09.03.2019, 10:00
3. kolo
VS.
Plzeň-Litice - Svítkov Stars
 
Ženy | Sobota 17.11.2018, 15:00
2. kolo
2:1
Plzeň-Litice - SK Kelti 2008
 
 
         
© 2018 HBC Plzeň-Litice, z.s. & eSports.cz s.r.o. |  Kontaktujte nás RSS