Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Bronzová sobota na turnaji v Novém Strašecí

24.08.2020 | Webmaster

Po dlouhé pauze způsobené koronavirovou pandemií, si zároveň přípravu na novou sezónu zpestřil mix hráčů skládající se především z jádra A-týmu na turnaji O pohár města Nové Strašecí. Na turnaji nakonec utrpěl tým jedinou porážku a to v semifinále, což nakonec znamenalo o něco horší umístění než v minulém ročnkíku - třetí místo.

Turnaje se opět zúčastnilo šest celků, rozdělených do dvou skupin. Skupinu A tvořily celky loňského vítěze Litoměřic, Plzně a Karlových Varů. Druhou skupinu B pak domácí Nové Strašecí, Chlumec nad Cidlinou a Malé Březno.

Jako první do turnaje vstoupili na obou stranách západočeši a úspěšnější byl plzeňský celek, který deklasoval ten karlovarský poměrem 7:1. Druhé utkání ve skupině byla repríza loňského finále a tentokrát se z těsného vítězství radoval plzeňský celek, který svého soka přemohl v poměru 2:1.

Výsledky ve skupinách rozhodly o vítězství Plzně, na kterou v semifinále čekal tým Malého Března. Druhou semifinálovou dvojici tvořil domácí celek s dalším západočeským výběrem. Boj o páté místo pak svedly celky Litoměřic a Chlumce.

Plzeňský celek v semifinále selhal a hodně průběh zápasu připomínal loňské zklamání ve finále. V minulé sezóně prvoligový celek měl svého soupeře takřka na lopatkách, když vedl 2:0, ale soupeř po skvělém obratu, kterému svoji pasivitou přispěli plzeňští hráči, nakonec zvítězil 4:3.

V souboji o páté místo byli nakonec úspěšnější hráči z nejvzdálenějšího týmu - Chlumce nad Cidlinou, kteří uspěli po nájezdech.

Utkání o třetí místo bylo reprízou zahajovacího utkání a opět byl úspěšnější tým Plzně, který tak po loňském stříbru obsadil tentokrát příčku bronzovou. Karlovy Vary deklasovali poměrem 5:0.

V dramatickém finále byl nakonec k radosti fanoušků domácí celek, který slavil titul po výhře 2:1, v nájezdech.

Plzeňský celek měl zastoupení také v individuálních oceněních, kdy  svůj perfektní výkon zopakoval kapitán výběru Jakub Šiman, jenž obhájil cenu pro nejlepšího obránce!

Sestava HBC Plzeň-Litice: Košňar, Tříska - Šiman (C), Babor, Rota, Veselý - Vlasák, Chramosta, Kamien, Plohmer, Komanec, Svoboda L., Jirka, Juroško, Benedikt.

Celkové pořadí turnaje:

HBC Nové Strašecí
HBC Dandy Malé Březno
HBC Plzeň-Litice
HBC CSKA Karlovy Vary
HBC Chlumec nad Cidlinou
SHC Killers Litoměřice

Individuální ocenění:

Nejlepší brankář - Dominik Svoboda (Malé Březno),
nejlepší obránce - Jakub Šiman (Plzeň-Litice)
nejlepší útočník - Vojtěch Frolík (Nové Strašecí).

Autorem fotografie je Jiří Duchoň.

 
Zápasy týmů
Muži | Sobota 25.09.2021, 10:00
2. kolo
VS.
Plzeň-Litice - SK Horní Bříza
 
Muži | Neděle 19.09.2021, 13:30
1. kolo
4:2
TJ Třemošná - Plzeň-Litice
 
Muži B | Sobota 07.03.2020, 14:00
15. kolo
1:8
Plzeň-Litice B - TJ Třemošná
 
Ženy | Neděle 27.06.2021, 15:30
F
1:2
Plzeň-Litice - Prachatice
 
 
                           
© 2012 - 2021 HBC Plzeň-Litice, z.s. & eSports.cz s.r.o. |  Kontaktujte nás RSS