Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zhodnocení podzimní části A-týmu

13.01.2019 | Webmaster

V přestávce před jarní částí 2. Ligy jsme vyzpovídali trenéra A-týmu Václava Tůmu, který se ohlédl za podzimní částí sezóny a také poodkryl plány do rozhodující fáze soutěže.

Jak hodnotíte učinkování litického A-týmu v podzimní části 2. Ligy Západ ročníku 2018-19?
Učinkování týmu v podzimní části hodnotím celkově pozitivně. Po sestupu z vyšší soutěže se tým částečně obměnil, ale během podzimu se mužstvo stabilizovalo a hlavně v posledních zápasech se dařilo i herně. Trochu problémem je značná nevyrovnanost týmů v soutěži, takže úroveň a náročnost jednotlivých zápasů je velmi kolísavá a není jednoduché se na takové extrémní výkyvy správně připravit. S tím se, ale musejí vypořádat i ostatní soupeři a je třeba to brát jako fakt.

Jaký bude následovat program mužstva před zahájením jarní části?
Před zahájením jarní části bude probíhat příprava zejména v areálu ve Štruncových sadech, kde je spoustu možností jak k přípravě fyzické, tak v případě příznivého počasí i v přípravě na hřišti. V jednání je i nějaký přípravný zápas před startem soutěže.

Zůstane současný kádr pro jarní část pohromadě?
Nemám žádné zprávy o tom, že by se kádr měl nějak výrazně měnit a doufám, že o nikoho z hráčů na jarní část nepřijdeme.

Jak jste byl spokojen s hráčským mužstvem?
Jsem spokojen jak s kvalitou kádru, tak i s jeho přístupem k zápasům. Trochu lepší by to mohlo být s účastí na trénincích, ale samozřejmě je třeba brát v potaz, že se jedná o čistě amatérské mužstvo a hráči musí v první řadě plnit své pracovní povinnosti. Věřím, že hráči pokud mohou, tak na trénink dorazí a potom je to v pořádku. Co se týká šíře kádru, já osobně bych ještě cca 2 hráče rád v kádru viděl.

Co se týmu v této sezóně prozatím podařilo a v čem naopak vidíte rezervy?
Týmu se podařilo zejména v zápasech fungovat skutečně jako tým, což v předchozích sezónách nebývalo vždy pravidlem. Hráči vzali za své i systém a způsob hry, který chceme praktikovat a dokázali ho přenést na hřiště. Odměnou za to jim bylo několik velmi dobrých zápasů s vítězným koncem, což mě těší. Velmi kladně hodnotím i to, že jsme v 11 zápasech inkasovali pouze 13 branek. Rezervy ovšem také ještě máme a proto je stále na čem pracovat, např. na přesilových hrách.

Jaké šance dáváte současnému kádru v letošní sezóně a jaké máte s týmem cíle pro tuto sezónu?
Nerad bych mluvil o šancích a velkých plánech. Je potřeba zůstat nohama na zemi a poctivě pracovat v trénincích i zápasech. Tabulka je na prvních 5 místech vyrovnaná a do play-off postupují pouze 4 týmy, takže nesmíme podcenit žádný zápas, žádný souboj, žádnou maličkost, ale naopak trpělivě a s nasazením jít zápas od zápasu, sbírat body a snažit se zůstat v tabulce co nejvýše. Play-off je pro tohle mužstvo minimum toho, o co by se mělo snažit. Potom už je vše otevřené a může se stát cokoliv. Kádr kvalitu má a když znovu přidá pracovitost, nasazení a soudržnost, o které už jsem mluvil, tak má určitě šanci uspět. Pokud by tyto atributy vymizely, tak neuspějeme zcela určitě, ale vzhledem k morálním vlastnostem hráčů, kteří v týmu jsou, jsem si jist, že to nenastane, uzavírá rozhovor trenér Václav Tůma.


Autorem fotografie je J. Vlček.

 
Zápasy týmů
 
                           
© 2012 - 2020 HBC Plzeň-Litice, z.s. & eSports.cz s.r.o. |  Kontaktujte nás RSS