Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zhodnocení podzimní části A-týmu

13.01.2019 | Webmaster

V přestávce před jarní částí 2. Ligy jsme vyzpovídali trenéra A-týmu Václava Tůmu, který se ohlédl za podzimní částí sezóny a také poodkryl plány do rozhodující fáze soutěže.

Jak hodnotíte učinkování litického A-týmu v podzimní části 2. Ligy Západ ročníku 2018-19?
Učinkování týmu v podzimní části hodnotím celkově pozitivně. Po sestupu z vyšší soutěže se tým částečně obměnil, ale během podzimu se mužstvo stabilizovalo a hlavně v posledních zápasech se dařilo i herně. Trochu problémem je značná nevyrovnanost týmů v soutěži, takže úroveň a náročnost jednotlivých zápasů je velmi kolísavá a není jednoduché se na takové extrémní výkyvy správně připravit. S tím se, ale musejí vypořádat i ostatní soupeři a je třeba to brát jako fakt.

Jaký bude následovat program mužstva před zahájením jarní části?
Před zahájením jarní části bude probíhat příprava zejména v areálu ve Štruncových sadech, kde je spoustu možností jak k přípravě fyzické, tak v případě příznivého počasí i v přípravě na hřišti. V jednání je i nějaký přípravný zápas před startem soutěže.

Zůstane současný kádr pro jarní část pohromadě?
Nemám žádné zprávy o tom, že by se kádr měl nějak výrazně měnit a doufám, že o nikoho z hráčů na jarní část nepřijdeme.

Jak jste byl spokojen s hráčským mužstvem?
Jsem spokojen jak s kvalitou kádru, tak i s jeho přístupem k zápasům. Trochu lepší by to mohlo být s účastí na trénincích, ale samozřejmě je třeba brát v potaz, že se jedná o čistě amatérské mužstvo a hráči musí v první řadě plnit své pracovní povinnosti. Věřím, že hráči pokud mohou, tak na trénink dorazí a potom je to v pořádku. Co se týká šíře kádru, já osobně bych ještě cca 2 hráče rád v kádru viděl.

Co se týmu v této sezóně prozatím podařilo a v čem naopak vidíte rezervy?
Týmu se podařilo zejména v zápasech fungovat skutečně jako tým, což v předchozích sezónách nebývalo vždy pravidlem. Hráči vzali za své i systém a způsob hry, který chceme praktikovat a dokázali ho přenést na hřiště. Odměnou za to jim bylo několik velmi dobrých zápasů s vítězným koncem, což mě těší. Velmi kladně hodnotím i to, že jsme v 11 zápasech inkasovali pouze 13 branek. Rezervy ovšem také ještě máme a proto je stále na čem pracovat, např. na přesilových hrách.

Jaké šance dáváte současnému kádru v letošní sezóně a jaké máte s týmem cíle pro tuto sezónu?
Nerad bych mluvil o šancích a velkých plánech. Je potřeba zůstat nohama na zemi a poctivě pracovat v trénincích i zápasech. Tabulka je na prvních 5 místech vyrovnaná a do play-off postupují pouze 4 týmy, takže nesmíme podcenit žádný zápas, žádný souboj, žádnou maličkost, ale naopak trpělivě a s nasazením jít zápas od zápasu, sbírat body a snažit se zůstat v tabulce co nejvýše. Play-off je pro tohle mužstvo minimum toho, o co by se mělo snažit. Potom už je vše otevřené a může se stát cokoliv. Kádr kvalitu má a když znovu přidá pracovitost, nasazení a soudržnost, o které už jsem mluvil, tak má určitě šanci uspět. Pokud by tyto atributy vymizely, tak neuspějeme zcela určitě, ale vzhledem k morálním vlastnostem hráčů, kteří v týmu jsou, jsem si jist, že to nenastane, uzavírá rozhovor trenér Václav Tůma.


Autorem fotografie je J. Vlček.

 
Aktuální články
Zhodnocení podzimní části Ligy žen

V přestávce před jarní částí Ligy žen jsme vyzpovídali trenéra ženského týmu Václava Tůmu, který se ohlédl za podzimní částí...

 
Naše děvčata na kempu reprezentace

Na setkání rodící se reprezentace žen se představila také trojice děvčat nastupujícíh v letošním ročníku Ligy žen v našich...

 
Áčko zakončilo podzim důležitou výhrou

Podruhé v sezóně se spolu utkali hokejbalisté plzeňských Litic a Horní Břízy. Tentokrát se utkání odehrálo na nově položeném...

 
Áčko smetlo dalšího soupeře
 
Áčko podruhé v sezóně úspěšně proti Třemošné
 
Áčko uspělo na hřišti loňského mistra
 
Áčko neušetřilo ani vlastní rezervu
 
Béčko slaví první výhru ve 2. Lize
 
Béčko neuspělo proti loňskému finalistovi
 
V dohrávce dostalo béčko opět příděl
 
Zápasy týmů
Muži A | Sobota 23.02.2019, 12:00
7. kolo
VS.
Plzeň-Litice - Černíkovice
 
Muži A | Neděle 09.12.2018, 14:00
13. kolo
1:3
SK Horní Bříza - Plzeň-Litice
 
Muži B | Sobota 23.02.2019, 10:00
7. kolo
VS.
SHC Viktoria - Plzeň-Litice B
 
Muži B | Sobota 08.12.2018, 10:00
13. kolo
TJ Třemošná - Plzeň-Litice B
 
Ženy | Sobota 09.03.2019, 10:00
3. kolo
VS.
Plzeň-Litice - Svítkov Stars
 
Ženy | Sobota 17.11.2018, 15:00
2. kolo
2:1
Plzeň-Litice - SK Kelti 2008
 
 
         
© 2012 - 2019 HBC Plzeň-Litice, z.s. & eSports.cz s.r.o. |  Kontaktujte nás RSS