Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zhodnocení podzimní části A-týmu

13.01.2019 | Webmaster

V přestávce před jarní částí 2. Ligy jsme vyzpovídali trenéra A-týmu Václava Tůmu, který se ohlédl za podzimní částí sezóny a také poodkryl plány do rozhodující fáze soutěže.

Jak hodnotíte učinkování litického A-týmu v podzimní části 2. Ligy Západ ročníku 2018-19?
Učinkování týmu v podzimní části hodnotím celkově pozitivně. Po sestupu z vyšší soutěže se tým částečně obměnil, ale během podzimu se mužstvo stabilizovalo a hlavně v posledních zápasech se dařilo i herně. Trochu problémem je značná nevyrovnanost týmů v soutěži, takže úroveň a náročnost jednotlivých zápasů je velmi kolísavá a není jednoduché se na takové extrémní výkyvy správně připravit. S tím se, ale musejí vypořádat i ostatní soupeři a je třeba to brát jako fakt.

Jaký bude následovat program mužstva před zahájením jarní části?
Před zahájením jarní části bude probíhat příprava zejména v areálu ve Štruncových sadech, kde je spoustu možností jak k přípravě fyzické, tak v případě příznivého počasí i v přípravě na hřišti. V jednání je i nějaký přípravný zápas před startem soutěže.

Zůstane současný kádr pro jarní část pohromadě?
Nemám žádné zprávy o tom, že by se kádr měl nějak výrazně měnit a doufám, že o nikoho z hráčů na jarní část nepřijdeme.

Jak jste byl spokojen s hráčským mužstvem?
Jsem spokojen jak s kvalitou kádru, tak i s jeho přístupem k zápasům. Trochu lepší by to mohlo být s účastí na trénincích, ale samozřejmě je třeba brát v potaz, že se jedná o čistě amatérské mužstvo a hráči musí v první řadě plnit své pracovní povinnosti. Věřím, že hráči pokud mohou, tak na trénink dorazí a potom je to v pořádku. Co se týká šíře kádru, já osobně bych ještě cca 2 hráče rád v kádru viděl.

Co se týmu v této sezóně prozatím podařilo a v čem naopak vidíte rezervy?
Týmu se podařilo zejména v zápasech fungovat skutečně jako tým, což v předchozích sezónách nebývalo vždy pravidlem. Hráči vzali za své i systém a způsob hry, který chceme praktikovat a dokázali ho přenést na hřiště. Odměnou za to jim bylo několik velmi dobrých zápasů s vítězným koncem, což mě těší. Velmi kladně hodnotím i to, že jsme v 11 zápasech inkasovali pouze 13 branek. Rezervy ovšem také ještě máme a proto je stále na čem pracovat, např. na přesilových hrách.

Jaké šance dáváte současnému kádru v letošní sezóně a jaké máte s týmem cíle pro tuto sezónu?
Nerad bych mluvil o šancích a velkých plánech. Je potřeba zůstat nohama na zemi a poctivě pracovat v trénincích i zápasech. Tabulka je na prvních 5 místech vyrovnaná a do play-off postupují pouze 4 týmy, takže nesmíme podcenit žádný zápas, žádný souboj, žádnou maličkost, ale naopak trpělivě a s nasazením jít zápas od zápasu, sbírat body a snažit se zůstat v tabulce co nejvýše. Play-off je pro tohle mužstvo minimum toho, o co by se mělo snažit. Potom už je vše otevřené a může se stát cokoliv. Kádr kvalitu má a když znovu přidá pracovitost, nasazení a soudržnost, o které už jsem mluvil, tak má určitě šanci uspět. Pokud by tyto atributy vymizely, tak neuspějeme zcela určitě, ale vzhledem k morálním vlastnostem hráčů, kteří v týmu jsou, jsem si jist, že to nenastane, uzavírá rozhovor trenér Václav Tůma.


Autorem fotografie je J. Vlček.

 
Aktuální články
Áčko deklasovalo loňského finalistu

Soubojem prvního celku s druhým nabídla západočeská 2. Liga v dalším víkendovém kole. Domácí Litice přivítaly ve Štruncových sadech...

 
Jarní část Ligy žen odstartovala v Praze

Liga žen měla na programu třetí turnaj, který se uskutečnil v pražské Palmovce. Do Prahy se sjelo všech osm týmů a na každý z nich...

 
Áčko nezvládlo roli favorita proti Taurusu

Nečekanou porážku utrpěl A-tým ve venkovním utkání proti Taurusu, hraném v plzeňské hokejbalové hale.

 
Béčko nestačilo doma na Horní Břízu
 
Áčko i podruhé na jaře stoprocentní
 
Béčko vedlo, ale nakonec body nezískalo
 
Áčko rozstřílelo na úvod jara Černíkovice
 
Zhodnocení podzimní části Ligy žen
 
Naše děvčata na kempu reprezentace
 
Áčko zakončilo podzim důležitou výhrou
 
Zápasy týmů
Muži A | Sobota 23.03.2019, 10:00
17. kolo
VS.
SHC Viktoria - Plzeň-Litice
 
Muži A | Sobota 16.03.2019, 10:00
16. kolo
Plzeň-Litice - Fireball Plzeň
 
Muži B | Sobota 23.03.2019, 10:00
17. kolo
VS.
Fireball Plzeň - Plzeň-Litice B
 
Muži B | Sobota 16.03.2019, 12:00
16. kolo
2:4
Plzeň-Litice B - Taurus Plzeň
 
Ženy | Sobota 06.04.2019, 09:30
4. kolo
VS.
Plzeň-Litice - Slavia Praha
 
Ženy | Sobota 09.03.2019, 14:20
3. kolo
0:4
Prachatice - Plzeň-Litice
 
 
         
© 2012 - 2019 HBC Plzeň-Litice, z.s. & eSports.cz s.r.o. |  Kontaktujte nás RSS