Jakub Juroško | | Muži

Kdyby mi někdo řekl, že si s Liticemi zahraji proti extraligovému týmu, tak bych tomu nevěřil, říká Dominik Babor

Liticím se nepovedl úvod sezóny a zatím jsou na šestém místě. Sérii proher ale přerušily vysokou výhrou v utkání proti dobřanskému B-týmu. Nejen o tom se rozpovídal Dominik Babor, který také rozhodl první kolo Českého poháru a na začátku listopadu se tým utká s extraligovým Kladnem.

Udržet tempo se soupeřem je v okleštěné sestavě dost náročné

Dominiku, začátek letošní sezóny se vám nevydařil příliš podle představ a zatím se nacházíte na šestém místě. Vidíš jeden z největších problémů, že hrajete v méně početné sestavě?

Stoprocentně. Několik zápasů jsme hráli pouze v devíti lidech a udržet tempo se soupeřem je dost náročné v okleštěné sestavě. Mrzí mi, že je to amatérský sport a tři kluci, kteří chtějí dlouhodobě hrát za náš klub, drží Dobřany a vymýšlí si nesmyslné částky za hostování a nyní zdržují přestup, jak se dá. To je určitě jeden z důvodů, proč jsme některé zápasy hráli v malém počtu.

V neděli jste prolomili sérii čtyř proher a porazili B-tým Dobřan 7:2. Změnilo se něco oproti nevydařeným zápasům?

Asi největší změna byla, že jsme se konečně sešli ve více lidech a Dobřany přijely s hodně mladým kádrem.

S pěti vstřelenými góly vedeš kanadské bodování mužstva, týmový průměr vsítěných branek za zápas je ale oproti minulé sezóně nižší. Kde jsou největší rozdíly oproti loňskému ročníku?

Rozdíl je, že nám chybí rozdíloví hráči. Náš tým je letos jako dieselový motor, pomalejší rozjezd, ale teď už pojedeme na plné obrátky. (smích)

Pro spoustu kluků je to první a třeba i poslední setkání s nejvyšší soutěží

Na začátku října jste zvládli první kolo Českého poháru a v utkání proti Blatné jste vyhráli 5:4 v samostatných stříleních, i když jste byli v oslabené sestavě. Co rozhodlo o vítězi?

Rozhodla bojovnost a chtěli jsme o kousek víc než Blatná, ale největší zásluhu na tomto vítězství má Mára Košňar, který čaroval v bráně.

Postup do druhého kola jsi vystřelil v nájezdech ty. Jak si tuto branku vybavuješ?

Totální banán. (smích) Na nájezdy si dlouhodobě věřím a dělám 2 až 3 věci, co mám natrénované.

Ve druhém kole se na začátku listopadu utkáte s extraligovým Kladnem, kterému se v této sezóně daří. Jaké to je pro tebe zpestření zahrát si po delší době proti týmu z naší nejvyšší hokejbalové soutěže?

Kdyby mi někdo řekl, že si s Liticemi zahraji ještě proti extraligovému týmu, tak bych tomu nevěřil. Na zápas se těším a věřím, že pro spoustu kluků je to první a třeba i poslední setkání s nejvyšší soutěží a nechají na hřišti všechno. Věřím, že to u nás Kladno nebude mít zadarmo.

Zdroj rozhovoru: RSHb Čechy Západ | foto: Jiří Vlček.

Aktuální články

Máme v týmu ideální kombinaci dravého mládí a zkušenosti starších hráčů, říká kapitán Litic Zdeněk Slanec

Litice v minulé sezóně soupeřily o první místo v základní části, nakonec se umístily na druhé pozici, po play off jim patřila...

Beru to jako restart nejen sportovního života, říká Jakub Juroško

Více než zajímavý přesun se uskutečnil v mužské 2. lize mezi plzeňskými Liticemi a třemošenským Tatranem. Po téměř patnácti letech...

Litice jsou na západě opět na předních příčkách. Lví podíl na tom má produktivní Jakub Šiman

Plzeňské Litice kralují společně s B-týmem Dobřan západočeské druholigové soutěži. Nejproduktivnějším hráčem v dresu s ohnivým "L"...