Historie klubu

Oddíl byl založen v létě roku 1995 pod TJ Nová Hospoda Martinem Cholinským. Do soutěže jsme vstoupili pod názvem Buldok Nová Hospoda a v sezoně 1995-6 obsadili páté místo ze šesti účastníků. V létě 1996 oddíl přešel pod TJ Dobřany jako jejich B-tým. V sezoně 1996-7 se žádné výhody v podobě startu hráčů A-týmu za naše družstvo neprojevovaly, z B-týmu sbírali zkušenosti ve vyšší soutěži hlavně Vlastimil Lokajíček a Radek Hýbl.

Na začátku sezony 1997-8 definitivně přešli do Dobřan "A" V. Lokajíček a R. Hýbl, náš tým byl posílen několika mladými odchovanci a jedním zkušeným obráncem. V průběhu sezóny přibylo několik dalších hráčů, z nichž se v nejlepším světle ukázali hlavně brankář Martin Kastner a útočníci Stanislav Kastner, Petr Kůrka a Luděk Polívka. Po skončení první poloviny soutěže (tento rok se první polovinu sezóny hrála pouze jedna soutěž - každý s každým jednokolově, poté se soutěž rozdělila na I. A a I. B třídu a druhou polovinu sezóny se obě soutěže hrály samostatně) se většina členů našeho oddílu (s výjimkou hráčů, bydlících v Dobřanech) rozhodla odejít z TJ Dobřany a založit nový oddíl pod TJ Plzeň - Litice. Soutěž jsme dokončili na osmém místě z deseti účastníků - jako nástupnickému oddílu se nám započítaly výsledky i z první poloviny soutěže.

Po této sezoně nás opustil Petr Kůrka, který v současné době hraje za HBC Škoda Plzeň a juniorskou reprezentaci a přišlo několik nových mladých hráčů. Po tragické podzimní části sezóny 1998-9 jsme na jaře zabrali a propracovali se na konečné sedmé místo ze třinácti s minimální ztrátou na čtvrtého v pořadí, což bylo po podzimu (10. místo) úspěchem.

Po skončení sezony byl s naším oddílem sloučen SK Bristol a díky dostatečnému počtu hráčů jsme mohli vytvořit B-tým. Ten si v sezóně 1999-00 nevedl zrovna nejlépe - skončil na 14., posledním místě I. B třídy. Na druhou stranu A-tým vybojoval druhou a - jak se později ukázalo - postupovou příčku. V této sezóně též poprvé vstupuje do soutěže náš oddíl žáků. Vzhledem k nevelkým zkušenostem a nižšímu věku oproti ostatním účastníkům obsadil poslední, páté místo.

Před startem sezóny 2000-01 se po několika letech do A-týmu vrátil Radek Hýbl (na hostování z TJ Dobřany), na hostování jsme ještě získali Alexandra Kulika z Tanga a B-tým získal posilu v kvalitním brankáři Milanu Lindauerovi (přestup z Celticu). V průběhu sezóny posílil Litice B Petr Hála, který hrál za náš oddíl naposledy v sezóně 1997-98 a Litice A zkušený bek Alexandr Veličkin. V této sezóně se podařilo A-týmu jako nováčkovi soutěže probojovat se až do play-off, a to dokonce až do finále. Tam nestačil na družstvo Royalu. Ale i přesto vybojoval postup do 2. Národní hokejbalové ligy severozápad (2. NHbL SZČ). B-tým, který plně využíval možnosti posílení hráči A-týmu, skončil v Okresní lize na osmém místě. V soutěžích jsme měli též dva týmy žáků.

Do sezóny 2001-2 jsme nastoupili s posíleným A-týmem do 2. NHbL SZČ a jako nováček jsme se probojovali z posledního postupového místa do play-off, kde nás vyřadil pozdější vítěz, Pento Most. S celkovým 8. místem panuje naprostá spokojenost. B-tým postoupil do Oblastní ligy, kde skončil na 12. místě. Naše mládež – konkrétně dorost, žáci a elévové hráli Regionální ligu a skončili na 4., 2. a 3. místě.

Pro sezónu 2002-3 jsme získali na vyzkoušení tři posily z Hradiště Bulldogs - konkrétně Pavla Fialu, Radka Fleišmana a Ondřeje Veinfurta. Pro jarní část se nám podařilo získat ze Škody Plzeň obránce Martina Štrunce. Áčko opět v 2. NHbL SZČ postoupilo do play off z osmé pozice, ale ve čtvrtfinále dokázalo vyřadit nejlepší tým základní části Třemošnou 2:1 na zápasy. V semifinále áčko nestačilo na pozdějšího vítěze, Boytronic Plzeň. Béčko v Oblastní lize skončilo opět na 12. místě. Mládež - dorost a elévové hráli Regionální ligu a skončili 3. a 2., starší žáci hráli Extraligu a skončili na 6. místě.

V sezoně 2003-4 získalo posily áčko i béčko. Do áčka to byli na přestup Marek Leba a Lukáš Švejda, na hostování pak Marek Dušek. Béčko získalo na přestup Zdeňka Wienera, Václava Přindu a Jana Zíku, z hostování se vrátil Vojtěch Touš a na vyzkoušení získali trojici z HBC Rebels - Petra Matase, Radka Bicana a Lukáďka France. Áčku se příliš nevedlo a nepostoupilo do nadstavbové části. Svoji skupinu o udržení vyhrálo a celkově skončilo na 9. místě. Naopak béčko prožilo podzim jak z nejlepších snů a i když na jaře to bylo slabší, nakonec ze 6. místa postoupilo do play-off, kde podlehlo Boytroniku B. Celkové 6. místo je vynikající úspěch! Starší i mladší dorost hráli NhbL, starší dorost skončil 6., mladší dorost 2. Starší a mladší žáci hráli Mistrovství ČR, starší žáci skončili 3., postoupili do semifinálové skupiny, kde skončili na nepostupovém 3. místě. mladší žáci obsadili 5. místo.

V sezoně 2004-5 skončilo áčko na 9.místě 2.NHbl což znamenalo, že boje play-off se musí bez něj obejít. Béčko v desetičlenné Oblastní lize vybojoval 7.místo. V následném play off však vypadl opět s Boytronikem 2:0 na zápasy. Starší dorost skončil v extralize na posledním 12.místě a mladší dorost mu zdatně sekundoval v podobě posledního 11.místa. Starší a mladší žáci měli sezóny vydařené a ve svých soutěžích skončili shodně na 2.místě.

Sezona 2005-6 byla pro áčko úspěšnější z hlediska postupu do play-off z 6.místa. Bohužel hned v úvodní sérii se po dvou debaklech (4:9 a 1:8) od Meziboří z bojů poroučelo. Béčko zažilo útrpnou sezónu ve které dokázalo z 21 zápasů vytěžit pouhých 10bodů což stačilo na poslední místo. V mládežnických kategoriích se skvěle vedlo mladšímu dorostu,který vyhrál skupinu střed v NHbl a také starším žákům, kteří skončili druzí v Mistrovství ČR. Mladší žáci v Mistrovství ČR zažili ještě horší sezónu než béčko. Z 24 zápasů vyždímali jen 3 body a skončili poslední.

Před sezónou 2006-7 se spojujeme s týmem HBC Rebels Plzeň jehož hráči budou tvořit céčko Litic a v případě dobrých výkonů jako záskok v béčku. Áčku unikly boje v play-off jen kvůli špatným výsledkům s Třemošnou B. Oba týmy získaly 18 bodů,ale výhry 9:5 a 5:1 poslaly do play-off tým z Třemošné. Béčko se nepatrně zlepšilo, získalo 19 bodů což stačilo jen na 10.místo v Oblastní lize. Na postupovou pozici ztrácelo 13bodů. Céčko, za které si chodili s chutí zahrát hráči béčka i áčka šlo do play-off z 2.místa. Nakonec se bez ztráty kytičky dostalo až do finále, kde je čekal vítěz Základní části – Třemošná C. Série se hrála na maximální počet utkání a rozhodnutí přinesly až nájezdy ve kterých byli úspěšnější litičtí. Spojení s Rebels,tak přineslo ovoce. Starší dorost vyhrál svou skupinu v NHbl a 2.místem v kvalifikaci o extraligu si vybojoval postup do ní. Mladší dorost s pouhými 6body obsadil poslední místo v Extralize. Starší žáci ve své skupině Mistrovství ČR skončili na 2.příčce, ale v šestičlenné nadstavbové části už to tak slavné nebylo a skončili na 5.místě. Mladší dorost v Mistrovství ČR skončil třetí a v nadstavbové části čtvrtý.

Sezóna 2007-8 byla pro áčko návratem do play-off. Vzhledem k menšímu počtu účastníků z poslední šesté postupové pozice. Ve čtvrtfinále dokázalo přejít přes Louny. V semifinále však nestačilo na Krupku a za stavu 3:1 na zápasy zůstalo před branami finále. Béčko pokračovalo v pozvolném zlepšování se. Ovšem ani 29bodů což byl shodou okolností součet bodového zisku z předchozích dvou sezón na play-off nestačilo a obsadilo 10.místo. Céčko tentokrát ovládlo základní část Okresní ligy . V play-off se všechny série hrály na plný počet zápasů. Čtvrtfinále a semifinále ještě zvládlo, ale ve finále se muselo sklonit před STS Chvojkovice Brod. Starší dorost v Extralize díru do světa neudělal a skončil předposlední. Mladší dosrost v NHbl skončil na 5.místě jen 2body od postupové příčky. Mladší dorost v NHbl na 4.místě a stejně tak i starší žáci Mistrovství ČR. Mladší žáci poslední v Mistrovství ČR.

Sezona 2008-9 byl pro litické týmy Litic ze 2/3 velmi povedená. Áčko po dobré základní části 2.NHbl, ve které bylo na 3.místě postoupilo do nadstavbové části o 1.-4.místo, kde se udrželo stejné příčce. V následujícím play-off přešlo 2:1 na zápasy přes Louny. V semifinále stačily jen 2 zápasy s Děčínem aby bylo jasné že si áčko zahraje finále. Do toho nastoupilo proti suverénnímu CSKA B, které si mistrovský pohár nenechalo vzít a zvítězilo 2:0 na zápasy. Skvělý úspěch hlavního reprezentanta Litic. Béčku tentokrát do play-off chyběly 4body a zakončilo základní část na 9.místě. Céčko se po základní části nacházelo na 2.příčce za suverénním Kardiakem posíleného o hráče Boytroniku. Díky menšímu počtu účastníku nastoupilo rovnou až v semifinále kde si poradilo s Českou břízou 2:0 na zápasy. Ve finále jej čekal Kardiak na který v základní části nenašli recept (2:10, 4:8 a 2:6). Ve finále však všichni podali skvělý výkon a po dvou vítězstvích 3:1 brali po roční pauze mistrovský pohár. Mladší dorost dokončil NHbl na 3.pozici stejně jako starší žáci Mistrovství ČR. Mladší žáci ukončili Mistrovství ČR na 4.místě.

Před sezonou 2009-10 dorazily posily z Fireballu, potažmo pro všechny týmy Litic – Marek Rak, Tomáš Hadraba a Tomáš Javorský. Áčko zopakovalo sezónu před ní. Po základní části skončilo na 3.místě. Ve čtvrtfinále vyřadilo Ústí 2:1 na zápasy. Stejným poměrem ukončilo sezónu Dobřanskému béčku. Finále proti CSKA se bohužel díky bojkotu všech mužstev nehrálo a vítězství tak bez boje spadlo do klína hráčům CSKA. V nadcházející sezóně však hráči áčka nastoupí v 1.NHbL. Béčko zažilo úžasnou základní část v níž z 22 zápasů poznalo jen třikrát chuť porážky. Zaslouženě vyhrálo základní část Oblastní ligy. V play-off bohužel nestačilo na Vikingy z Karlových Varů a po dvou porážkách zavládlo zklamání. Céčko se protrápilo v Okresní lize ke 4.místu po základní části. Ve čtvrtfinále nejprve vyprovodilo Elefanty dvěma debakly (8:1,10:5), v semifinále si stejným poměrem na zápasy poradilo i s Českou břízou. Ve finále však nestačilo na rezervu Boytroniku. Mladší dorost v NHbl obsadil 4.místo a to i po play-off. Starší žáci v Mistrovství ČR obsadili předposlední 7.místo. a mladší žáci po dobré základní části kde byli na 2.místě skončili po play-off celkově čvrtí.

V sezoně 2010-11 odehrálo áčko o stupeň vyšší soutěž, a to 1.NHbL. V premiérové sezóně mělo však spíše záchranářské starosti. Po základní části obsadilo předposlední místo s náskokem pouhých 4 bodů. A čekala ho baráž o setrvání v soutěži. K té nakonec vzhledem k přihláškám ostatních týmů nedošlo a tak i pro nadcházející sezónu mělo právo hrát 2. nejvyšší soutěž v republice. Béčko opět pokračovalo ve skvělých výkonech a po základní části obsadilo 4. místo, což nakonec znamenalo, že se ve vyřazovací části postaví jako první týmu z Třemošné. 1. kolo zvládlo bez zaváhání a po sérii 3:0, postoupilo do semifinále. V něm už nad jeho síly bylo mužstvo HBC Plzeň, se kterým neuhrálo ani jedno vítězství a nakonec obsadilo nepopulární 4. místo. Céčko v základní části téměř zkopírovalo předchozí sezónu a obsadilo 3. místo. V play-off postupně vyřadilo týmy Horní Břízy a Cannibals Českou Břízu, bez ztráty bodu a prokráčelo opět do finále, kde se utkalo stejně jako v předešlém ročníku s rezervou Boytronicu. Finále nakonec prohrálo v poměru 1:2 a obsadilo tak konečné 2. místo. Starší dorost se protrápil k předposlední 7. pozici v NHbL - Střed. Mladší dorost musel doslova vytrpět extraligovou pouť, když bez jediného bodu skončil beznadějně poslední. Mladší žáci obsadili 4. příčku v MČR.

Před sezonou 2011-12 přišla do A-týmu posila jako hrom, Marián Juráček. Většinu zápásů odehrál také Pavel Štulc a především jejich zásluhou se týmu dařilo a obsadilo oproti předešlému ročníku skvělé 3. místo po základní části. V play-off bylo k vidění derby s celkem Dobřan, které nakonec áčko prohrálo v poměru 0:3, především kvůli špatné produktivitě a obsadilo nakonec 6. místo, což byl s předchozími starostmi o udržení v lize parádní výsledek. Béčko oproti tomu neprožilo dobrou sezónu a tentokráte nehrálo o nejvyšší příčky. 7. místo po základní části znamenalo konec sezóny, tentokráte bez vyřazovacích bojů. Céčko v tomto ročníku nestartovalo v žádné soutěži. Starší dorost pokračoval v mdlých výkonech a tentokráte obsadil ve své soutěži, NHbL - Jih, předposlední 5. místo. Starší žáci se v MČR pohybovali ve středu tabulky a nakonec obsadili i po nadstavbě 5. místo. Mladší žáci opět nepředváděli dobré výkony a v MČR obsadili poslední příčku po základní části, kterou nakonec po nadstavbě opustili a obsadili konečné předposlední 8. místo.

Před sezonou 2012-13 došlo k významné události v historii klubu. Klub se oddělil od TJ Plzeň-Litice a založil vlastní občanské sdružení HBC Plzeň-Litice, o.s., se kterým došlo i ke změně názvu klubů, se kterými budou nadále vystupovat v soutěžích. Áčko oslabilo, když oznámil konec Silvester Juráček, Pavel Štulc přislíbil účast jen na několika domácích zápasech, což je podobné i v případě Mariána Juráčka, jemuž byl umožněn střídavý start do extraligové Vlašimi. Vzhledem ke svým vleklým zdravotním problémům, nemůže zatím pokračovat "hvězda" Martin Kastner. Po základní části se umístil A-tým na 9. místě a do bojů play-off tak nepostoupil. Béčko prožilo mistrovskou sezónu, když obsadilo po základní části skvělé 2. místo, v semifinále si poradilo s Viktorkou a ve finále zdolalo soka z HBC Plzeň poměrem 2:0 na zápasy a slavilo titul v krajské hokejbalové soutěži. Starší dorost se v této sezóně zvedl a obsadil ve druhé nejvyšší soutěži 2. místo. Starší žáci dosáhli v MČR po základní části taktéž 2. místa, které si udrželi i po nadstavbové skupině a mířili tak do finálov B skupiny. V ní se umístili opět na 2. místě a celkově jim tak patřilo 7. místo v nejvyšší soutěži. Mladší žáci v tomto ročníku v žádné soutěži nestartovali.

Před sezonou 2013-14 došlo bohužel k rozpadu kategorie mladších žáců, vlivem rozkolu trenérského štábu s vedením klubu a úbytku hráčů. A-tým posílil reprezentační útočník Ondřej Kejř, který pomohl áčku k 6. místu po základní části. Ve čtvrtfinále pak čekal na A-tým soupeř ze Suchdolu, kterému podlehl 1:3 na zápasy a obsadil tak i celkově 6. místo. Béčko hrálo regionální hokejbalovou soutěž, která byla rozdělena na 2 skupiny a v základní části tu svoji vyhrálo. Po nadstavbové části obsadilo 3. místo, ve čtvrtfinále zdolalo Viktorku, ale v semifinále podlehlo Třemošné poměrem 1:2 na zápasy. V souboji o 3. místo pak podlehlo v prodloužení Fireballu a skončilo bez poháru. Starší dorost obsadil v základní části západní skupiny 4. místo. Starší žáci prožili zcela nepovedenou sezónu, když se ziskem 4 bodů skončili v západní skupině MČR na poslední 5. příčce a finálová skupina jim byla velmi vzdálena.

Před sezonou 2014-15 došlo k další významné události v historii klubu. Nově vznikl ženský tým, který nastoupil do nejvyšší soutěže - MČR. Bohužel pokračovala špatná situace v mládežnických kategoriích a došlo také k rozpadu starších žáků. Z pozice předsedy odstoupil v průběhu sezóny Zdeněk Wiener a nově byl zvolen jakub Juroško. Nové vedení se snažilo a započetí práce s mládeží a vytvořilo kategorii minipřípravek a přípravek. A-tým posílil v brankovišti příchodem Tomáše Větrovského. Sezóna se však áčku absolutně nepovedla. Po základní části obsadilo v západní skupině 8. místo a mířilo do bojů o umístění. V nich nevýrazné výkony pokračovali a výsledkem bylo poslední místo v celé soutěži. Béčko se nově představilo ve 2. národní hokejbalové lize, kde v západní skupině po základní části obsadilo 4. místo. Následovala utkání o konečné 3. místo, ve kterém vrátilo Fireballu porážku z předcházejícího ročníků a po výhře 2:0 na zápasy slavilo bronz. Ženy obsadily ve své premiérové sezóně 5. příčku. Starší dorost pokračoval ve sklvělých výkonech a po základní části skončil na 3. pozici. Kategorie minipřípravek a přípravek se zapojili do regionálních turnajů.

Před sezonou 2015-16 došlo k dalšímu milníku v historii klubu. Tentokráte se s klubem spojuje celek Trosky Lhotka a vytváří tak C-tým. Na druhou stranu vygradovala negativní situace u mládeže a po odchodu především trenéra Aleše Berky, nenastupil do soutěží mládeže již ani jeden tým. Rozšířilo se také vedení klubu o 2 členy a to místopředsedy Jiřího Vlčka a člena Petra Vočadla. A-tým výrazně posílil z extraligové Plzně, když na střídavý start přišli Jakub Kolařík, Martin Kunzmann, Jiří Návara či Jaroslav Pauer. Počítali se i ztráty a to když přerušili kariéru Marián Juráček s Pavlem Štulcem a ukončil ji Václav Koubík. Druhá nejvašší soutěž byla sloučena do jedné skupiny s 20 týmy. Áčko skončilo po základní části na 9. místě a v osmifinále narazilo na Poličku, která však byla nad jeho síly. Po prohře 0:2 na zápasy obsadilo konečné 9. místo. Béčko obsadilo 4. místo po základní části a v souboji o 3. místo zvítězilo poměrem 2:1 na zápasy nad Balwany. Céčko ve své premiérové účasti v krajské hokejbalové lize obsadilo 5. místo. Ženský tým obhájil umístění z předcházejícího ročníku a skončil na 5. místě. Minipřípravky a přípravky pokračovali v turnajových soutěžích v regionu.

Před sezonou 2016-17 došlo ke snížení účastníků v 1. národní hokejbalové lize na 18. V průběhu ročníku přišlo áčko o trenéra a soutěž tak dohrávalo bez kouče. Výsledkem bylo 15. místo po základní části a jen těsné vyhnutí se baráže. B-tým pokračoval ve stabilních výkonech a po základní části skončil 3. a stejné umístění zopakoval v nadstavbové skupině. To znamenalo konečné umístění na 3. pozici. C-tým se zlepšil a tentokráte obsadil 2. příčku. Také ženský tým se razantně zlepšil a po základní části okupoval 3. příčku, kterou přetavil v zisk premiérového bronzu. Minipřípravky a přípravky pokračovali v turnajových soutěžích v regionu.

Před sezonou 2017-18 došlo k přejmenování druhé nejvyšší soutěže na 1. Ligu a účastnilo se ji 16 celků. Vzhledem k dalšímu úbytku hráčů došlo k redukci mužských týmů na 2 a z C-týmu se stalo béčko. A-tým posílil v podzimní části produktivní Marek Forejt, Jakub Vlasák a také brankář Petr Kráčina. Bohužel odchodů bylo více a jarní část odehrálo jen několik hráčů, kteří byli k dispozici. Výsledkem byla nejhorší sezóna v historii A-týmu, předposlední příčka a přímý sestup z druhé nejvyšší soutěže. Béčko začalo sezónu v krajské soutěži, kterou opanovalo a v jarní části došlo ke sloučení s celky z 2. NHbL. I zde si udrželo skvělou formu a nakonec slavilo zisk poháru v západní skupině B. Také ženy prožily skvělou sezónu a po finálovém turnaji v Hodoníně ji zakončili ziskem bronzových medailí. Minipřípravky a přípravky již tradičně pokračovali v turnajových soutěžích v regionu.

Před sezonou 2018-19 došlo k neobvyklé situaci, kdy v jedné soutěži nastupovaly oba mužské celky. V regionální 2. lize, které se zúčastnilo 11 celků, se oběma týmům vedlo zcela odlišně. A-tým soutěž zakončil ziskem mistrovského titulu a naopak B-tým, tvořen zejména hráči z předchozího ročníku sloučených rezervních týmů, obsadil po základní části předposlední příčku. Dalším, avšak negativním milníkem v historii klubu bylo ukončení činnosti mládežnických kategorií přípravek i minipřípravek, a to zejména vlivem nedostatečného personálního obsazení realizačních týmů. Ženský tým pokračoval ve skvělých výkonech a na finálovém turnaji opět bojoval o cenné kovy. Tentokrát neuspěl v utkání o bronz a po nájezdech obsadil konečnou 4. příčku.

Sezona 2019-20 znamenala pro A-tým opět návrat do druhé nejvyšší 1. ligy, do které bylo pro tento ročník přihlášeno jedenáct celků. Sezonu, která nakonec nebyla díky pandemii COVID-19 dohrána, začal A-tým skvěle a v úvodním duelu porazil brněnské Buldoky. Během 14 utkání, které se stihly odehrát, si však litické áčko připsalo pouhé 3 výhry a v pomyslné tabulce druhé nejvyšší soutěže skončilo poslední. B-týmu se nedařilo v regionální západočeské soutěži obdobně a v pomyslné tabulce 2. ligy skončil na předposledním místě s pouhými 2 výhrami. Ženský tým se v této "zpackané" sezoně prezentoval z celého klubu nejlépe a tradičně bojoval (do anulování soutěžního ročníku) o finálovou účast v boji o cenné kovy. V pomyslné tabulce mu nakonec připadlo 5. místo.

Před sezonou 2020-21 došlo k další významné události v klubu, a to sloučení obou mužských celků v jeden. Rozhodnutí vedení klubu bylo přihlásit jen regionální 2. ligu, ze které stihl mužský tým odehrát jen 4 utkání s jedinou výhrou a poté došlo opět k anulování celého soutěžního ročníku. Mužský tým tak skončil na pomyslném předposledním místě. Ženskému týmu se podařilo sezonu nakonec dohrát, a to v květnovém a červnovém termínu roku 2021. Ženy dokráčely až do finálového souboje s pardubickým Svítkovem, ve kterém však neuspěly a po výsledku 1:2 braly stříbrné medaile.

Sezona 2021-22 byla po dlouhé době pro mužský tým kompletní a velmi úspěšná. Po základní části obsadil 3. místo, v semifinále si poradil s Horní Břízou a ve finále narazil na celek Blatné, která byla vedením regionu před sezonou přijata do západočeské regionální soutěže. Na titul mužský tým nedosáhl a po dvou prohrách mohl slavit zaslouženou stříbrnou pozici. Ženskému týmu se zopakovat nedávno skončená sezona nepodařila. Po základní části obsadil 6. pozici a čekaly ho boje o 5 - 8 místo, v nichž nakonec zdolal celek Pardubic a v souboji o konečnou 5. pozici přetlačil berounské Kelty.

V sezoně 2022-23 chtěl mužský tým navázat na předchozí ročník a opět svést boj o titul regionální 2. ligy, Po skvělé základní části, kdy skončil o bod na druhé pozici, přišla stopka v semifinále, kam se díky umístění po dlouhodobé části dostal bez nutnosti odehrát čtvrtfinále. Nad jeho síly byla rezerva HBC Plzeň, která před semifinálovou sérií posílila o hráče B-týmu, hrající prvoligovou soutěž. Konečné umístění tak, vzhledem k ostatním sériím, znamenalo bronzovou pozici. Ženskému týmu se v tomto ročníku podařilo vylepšit pozici z toho předcházejícího a po základní části obsadil čtvrtou pozici znamenající boje o medaile na finálovém turnaji. V něm však získal, v soubojích mezi čtyřmi nejlepšími celky, pouhý bod a neuspěl ani v semifinále. V boji o konečné třetí místo byl nad jeho síly celek HBC Svítkov Stars Pardubice a osadil tak konečnou bramborovou čtvrtou pozici.

Aktuální články

Kdyby mi někdo řekl, že si s Liticemi zahraji proti extraligovému týmu, tak bych tomu nevěřil, říká Dominik Babor

Liticím se nepovedl úvod sezóny a zatím jsou na šestém místě. Sérii proher ale přerušily vysokou výhrou v utkání proti dobřanskému...

Máme v týmu ideální kombinaci dravého mládí a zkušenosti starších hráčů, říká kapitán Litic Zdeněk Slanec

Litice v minulé sezóně soupeřily o první místo v základní části, nakonec se umístily na druhé pozici, po play off jim patřila...

Beru to jako restart nejen sportovního života, říká Jakub Juroško

Více než zajímavý přesun se uskutečnil v mužské 2. lize mezi plzeňskými Liticemi a třemošenským Tatranem. Po téměř patnácti letech...