Jakub Juroško | | Muži

Máme v týmu ideální kombinaci dravého mládí a zkušenosti starších hráčů, říká kapitán Litic Zdeněk Slanec

Litice v minulé sezóně soupeřily o první místo v základní části, nakonec se umístily na druhé pozici, po play off jim patřila třetí příčka. Nyní se připravují na další sezónu, před kterou ještě odehrají turnaj v Třemošné. Nejen o tom se rozpovídal Zdeněk Slanec, který je kapitánem týmu.

Byl bych rád, kdybychom si přenesli hlavně týmového a kamarádského ducha

Zdeňku, v minulé sezóně jste s Liticemi v základní části skončili na druhém místě, na první Dobřany vám chyběl jen bod. Jak se za tím ohlížíte?

Sezonu určitě hodnotíme kladně, byla to celý rok přetahovaná o první příčky, což je dobře, že čelo tabulky je vyrovnané a je v každém zápase o co hrát. Cílem bylo jít do play off, což se nám nakonec podařilo z druhého místa a osud nám nadělil plzeňskou Škodu.

V play off se vám ale nedařilo podle představ, v semifinále jste prohráli s Plzní 0:2 na zápasy. Kde vidíš největší příčiny, že jste soupeře nepotrápili více?

Na Plzeň jsme se těšili. Výsledek 2:0 na zápasy vypadá až moc krutě na celý průběh semifinále. Každopádně nedá se říct, že bychom něco podcenili, nebo snad že jsme něco vypustili. Kluci z Plzně na play off mírně posílili, ale na to se nechceme vymlouvat. Prohráli jsme si semifinále sami, nějaké drobné chybky tam byly, což nás stálo oba zápasy. V sezóně je další zápas a další, ale v play off se chyby neodpouští. Takže nezbývalo než Plzni pogratulovat k zaslouženému postupu a následnému celkovému vítezství.

Tým vedeš jako kapitán. Co si chcete přenést z vaší hry také do nové sezony a na čem naopak musíte zapracovat?

Máme v týmu ideální kombinaci jak dravého mládí, tak zkušenosti starších hráčů. Pořád je na čem pracovat a co zlepšovat. Já osobně bych byl rád, kdybychom si do nadcházející sezóny přenesli hlavně týmového a kamarádského ducha, který nám v kabině panuje. To je základ, bez kterého bychom nemohli fungovat. Pravidelně partu tmelíme, většinou v pátek večer u videa, kde rozebíráme situace ze zápasu (smích), kolikrát tak intenzivně, že někteří borci končí až nad ránem. (smích) Teď vážně, byl bych rád, kdybychom zlepšili komunikaci na hřišti, ta nám kapánek vázne, ale vzhledem k tomu, že se o to snažíme už asi 20 let, tak uvidíme. (smích)

Zdeněk Slanec (vlevo) slavil v sezoně 2018-19 s týmem zisk mistrovského druholigového titulu. Autor: Jiří Vlček.

Rádi bychom pozvedli nad hlavu pohár pro vítěze

Jak se s mužstvem přes letní pauzu připravujete? Máte společné tréninky nebo byla příprava spíše individuální?

Do poloviny srpna se každý připravoval individuálně. K prvnímu společnému tréninku jsme se sešli minulý týden a na klucích bylo vidět, že individuál nikdo z nich nepodcenil (smích). První tréninky budou spíše herní, dále pak oživíme herní situace 3 na 2, 2 na 1 s důrazem na koncovku a taky přesilovku.

Nadcházející víkend vás ještě před soutěžními zápasy čeká turnaj v Třemošné. Berete to jako příležitost k nacvičení herních situací před sezónou nebo si chcete turnaj především užít?

Určitě obojí, pro nás to bude asi jediná příležitost si zahrát před začátkem sezóny. Nikdo z nás nechce prohrávat, takže do turnaje nikdo nepůjde s tím, že se jde jen tak vyprdět (úsměv), na druhou stranu určitě nějaké malé pivko v průběhu dne proběhne.

Další sezona už se blíží. Jaká máš od dalšího ročníku očekávání? Věříš, že budete zase bojovat o nejvyšší místa?

Samozřejmě opět ty nejvyšší jako každý rok. To znamená jít do play off z té nejlepší pozice a dokráčet dál než letos. Rádi bychom pozvedli nad hlavu pohár pro vítěze, takže pro to uděláme všichni, co bude v našich silách a věřím, že v nadcházející sezóně se nám to podaří.

Zdroj rozhovoru: RSHb Čechy Západ | foto: Jiří Vlček.

Aktuální články

Kdyby mi někdo řekl, že si s Liticemi zahraji proti extraligovému týmu, tak bych tomu nevěřil, říká Dominik Babor

Liticím se nepovedl úvod sezóny a zatím jsou na šestém místě. Sérii proher ale přerušily vysokou výhrou v utkání proti dobřanskému...

Beru to jako restart nejen sportovního života, říká Jakub Juroško

Více než zajímavý přesun se uskutečnil v mužské 2. lize mezi plzeňskými Liticemi a třemošenským Tatranem. Po téměř patnácti letech...

Litice jsou na západě opět na předních příčkách. Lví podíl na tom má produktivní Jakub Šiman

Plzeňské Litice kralují společně s B-týmem Dobřan západočeské druholigové soutěži. Nejproduktivnějším hráčem v dresu s ohnivým "L"...