Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jarní část Ligy žen odstartovala v Praze

11.03.2019 | Václav Tůma

Liga žen měla na programu třetí turnaj, který se uskutečnil v pražské Palmovce. Do Prahy se sjelo všech osm týmů a na každý z nich čekaly tři zápasy.

Hrací den na Palmovce se našemu celku vydařil jen ze dvou třetin. Jelikož už se nám základní hrací část blíží ke konci, je potřeba v každém zápase plně bodovat. A to se hned v prvním zápase nepodařilo. Bohužel přišla hrubá chyba, po které soupeřky skórovali - 0:1. Zápasy se v Lize žen bohužel hrají jen na 2 x 12 minut a to se nakonec litickému výběru stalo osudným. "Věřím, že náš tlak v závěru byl tak silný, že by to Svítkov neustál bez branky", uvedl trenér ženského celku Václav Tůma.
Nedalo se nic dělat, hráčky se musely z tohoto utkání poučit a další zápasy začít hrát od první bule do posledního hvizdu.

V dalším utkání nastoupily Litice proti berounským Fretkám a byl to opravdu jiný výkon. Makalo se na 100% a i proto plzeňský celek slavil nakonec výhru 4:0. V tomto zápase hokejbalistky soupeře prakticky nepustily do svého obranného pásma a byla jen škoda, že svůj výkon neokořenily více vstřelenými brankami.

Poslední zápas proti prachatickému výběru byl velice důležitý. První polovinu nehráli litičtí dobře a podle představ trenérů. "Darovali jsme soupeři tři přesilové hry, které naštěstí soupeř nevyužil. V druhé polovině zápasu jsme nastoupili jako vyměněné a Prachatice jsme doslova přejeli. Myslím si, že bylo velmi důležité mít široký kádr, protože turnaj byl dlouhý i náročný a každý zápas nás stál spoustu sil", zhodnotil Václav Tůma. To bylo také vidět ve druhé polovině posledního utkání. Zápas dovedly Litice do vítězného konce a to opět v poměru 4:0.

Závěrečné zhodnocení trenérů: zisk 6 bodů je úspěch, ale každý zápas který se bodově nepovedl, může v konečném součtu ženský tým mrzet. Předsezónní cíl, probojovat se do nejlepší čtyřky a tím pádem se poprat o medaili, stále trvá. Na čem musí ženský celek zapracovat trenéři vědí. "Doufám, že to co trénujeme se nám bude dařit přenést i do zápasů. Závěrem chci všechny holky pochválit za nasazení a bojovnost v každém zápase. Chtěl bych ještě poděkovat všem těm, kteří nám přijeli na Palmovku fandit a podpořit v boji o medaili", uzavřel vystoupení ženského týmu Václav Tůma.

 
Aktuální články
Áčko deklasovalo loňského finalistu

Soubojem prvního celku s druhým nabídla západočeská 2. Liga v dalším víkendovém kole. Domácí Litice přivítaly ve Štruncových sadech...

 
Áčko nezvládlo roli favorita proti Taurusu

Nečekanou porážku utrpěl A-tým ve venkovním utkání proti Taurusu, hraném v plzeňské hokejbalové hale.

 
Béčko nestačilo doma na Horní Břízu

B-tým přivítal ve Štruncových sadech tým Horní Břízy, který byl, dle průběžného pořadí v tabulce, papírovým favoritem.

 
Áčko i podruhé na jaře stoprocentní
 
Béčko vedlo, ale nakonec body nezískalo
 
Áčko rozstřílelo na úvod jara Černíkovice
 
Zhodnocení podzimní části Ligy žen
 
Zhodnocení podzimní části A-týmu
 
Naše děvčata na kempu reprezentace
 
Áčko zakončilo podzim důležitou výhrou
 
Zápasy týmů
Muži A | Sobota 23.03.2019, 10:00
17. kolo
VS.
SHC Viktoria - Plzeň-Litice
 
Muži A | Sobota 16.03.2019, 10:00
16. kolo
Plzeň-Litice - Fireball Plzeň
 
Muži B | Sobota 23.03.2019, 10:00
17. kolo
VS.
Fireball Plzeň - Plzeň-Litice B
 
Muži B | Sobota 16.03.2019, 12:00
16. kolo
2:4
Plzeň-Litice B - Taurus Plzeň
 
Ženy | Sobota 06.04.2019, 09:30
4. kolo
VS.
Plzeň-Litice - Slavia Praha
 
Ženy | Sobota 09.03.2019, 14:20
3. kolo
0:4
Prachatice - Plzeň-Litice
 
 
         
© 2012 - 2019 HBC Plzeň-Litice, z.s. & eSports.cz s.r.o. |  Kontaktujte nás RSS