Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jarní část Ligy žen odstartovala v Praze

11.03.2019 | Václav Tůma

Liga žen měla na programu třetí turnaj, který se uskutečnil v pražské Palmovce. Do Prahy se sjelo všech osm týmů a na každý z nich čekaly tři zápasy.

Hrací den na Palmovce se našemu celku vydařil jen ze dvou třetin. Jelikož už se nám základní hrací část blíží ke konci, je potřeba v každém zápase plně bodovat. A to se hned v prvním zápase nepodařilo. Bohužel přišla hrubá chyba, po které soupeřky skórovali - 0:1. Zápasy se v Lize žen bohužel hrají jen na 2 x 12 minut a to se nakonec litickému výběru stalo osudným. "Věřím, že náš tlak v závěru byl tak silný, že by to Svítkov neustál bez branky", uvedl trenér ženského celku Václav Tůma.
Nedalo se nic dělat, hráčky se musely z tohoto utkání poučit a další zápasy začít hrát od první bule do posledního hvizdu.

V dalším utkání nastoupily Litice proti berounským Fretkám a byl to opravdu jiný výkon. Makalo se na 100% a i proto plzeňský celek slavil nakonec výhru 4:0. V tomto zápase hokejbalistky soupeře prakticky nepustily do svého obranného pásma a byla jen škoda, že svůj výkon neokořenily více vstřelenými brankami.

Poslední zápas proti prachatickému výběru byl velice důležitý. První polovinu nehráli litičtí dobře a podle představ trenérů. "Darovali jsme soupeři tři přesilové hry, které naštěstí soupeř nevyužil. V druhé polovině zápasu jsme nastoupili jako vyměněné a Prachatice jsme doslova přejeli. Myslím si, že bylo velmi důležité mít široký kádr, protože turnaj byl dlouhý i náročný a každý zápas nás stál spoustu sil", zhodnotil Václav Tůma. To bylo také vidět ve druhé polovině posledního utkání. Zápas dovedly Litice do vítězného konce a to opět v poměru 4:0.

Závěrečné zhodnocení trenérů: zisk 6 bodů je úspěch, ale každý zápas který se bodově nepovedl, může v konečném součtu ženský tým mrzet. Předsezónní cíl, probojovat se do nejlepší čtyřky a tím pádem se poprat o medaili, stále trvá. Na čem musí ženský celek zapracovat trenéři vědí. "Doufám, že to co trénujeme se nám bude dařit přenést i do zápasů. Závěrem chci všechny holky pochválit za nasazení a bojovnost v každém zápase. Chtěl bych ještě poděkovat všem těm, kteří nám přijeli na Palmovku fandit a podpořit v boji o medaili", uzavřel vystoupení ženského týmu Václav Tůma.

 
Zápasy týmů
 
                           
© 2012 - 2020 HBC Plzeň-Litice, z.s. & eSports.cz s.r.o. |  Kontaktujte nás RSS