Jakub Juroško | | Muži

Litice jsou na západě opět na předních příčkách. Lví podíl na tom má produktivní Jakub Šiman

Plzeňské Litice kralují společně s B-týmem Dobřan západočeské druholigové soutěži. Nejproduktivnějším hráčem v dresu s ohnivým "L" na hrudi je čtyřiatřicetiletý Jakub Šiman, který je zároveň nejprosuktivnějším obráncem soutěže. Jak vidí dosavadní průběh ligového ročníku a jaké jsou další vyhlídky?

Mám kolem sebe mnoho šikovných kluků

Jakube, vypadá to, že letos je sezona pro Litice zatím vydařená. Jste v popředí tabulky. Panuje u Vás spokojenost s výsledky i předvedenou hrou? Co je z Vašeho pohledu třeba ještě vyladit?

Myslím, že s průběžnými výsledky i s předváděnou hrou v letošní sezóně, až na pár výjimek, jsme zatím spokojeni. Každopádně s blížícím se play off je určitě potřeba ještě zapracovat na obranné fázi hry.

Není to dávno, co jste hráli ve Štruncových sadech první ligu. Prozradíte nám, zda by v případě vítězství v soutěži existovala obdobná varianta pro Litice i nyní?

Popravdě jsme tuto možnost ještě v kabině neprobírali. Zatím se soustředíme, abychom co nejlépe odehráli letošní sezónu. Řešení této otázky nastane asi až v případě vítězství a týkat se bude především mladších kluků, já osobně se již do vyšších soutěží neženu, ale samozřejmě "nikdy neříkej nikdy".

Vám osobně se letos velmi daří. Na svém kontě máte hned 25 přihrávek a dohromady 33 kanadských bodů. Jaký je váš recept na obrany soupěřů?

Řekl bych, že žádný speciální recept nemám, jen mám kolem sebe mnoho šikovných kluků, a tak se občas k nějakému tomu bodu přimotám. (smích)

Klukům bych vzkázal, ať hrají s chutí a radostí a ono to půjde

Co bude podle vás letos na západě Čech rozhodovat? Častým faktorem jsou v bojích o titul brankáři, přesilové hry a oslabení? Jak jsou na tom Litice v těchto ohledech?

V brankovišti máme stabilní vyrovnanou dvojici, tam je to dobré - když je tedy rozsvíceno). (smích) Přesilovku bych raději nekomentoval, občas nám tam něco spadne, ale osobně jsem raději, když žádnou nemáme. Co se týče oslabení, to si myslím, že nemáme špatné, většina kluků ví, co má hrát, až na Béďu (Jaroslav Benedikt – pozn. red.). (smích)

Je něco, co byste rád vzkázal před vyvrcholením sezony fanouškům, spoluhráčům nebo někomu jinému?

Fanoušky máme asi tři, tak těm to pak napíši osobně (smích) a klukům bych vzkázal, ať hrají s chutí a radostí a ono to půjde.

Autor: Matěj Štefka | foto: Jiří Vlček.

Aktuální články

Kdyby mi někdo řekl, že si s Liticemi zahraji proti extraligovému týmu, tak bych tomu nevěřil, říká Dominik Babor

Liticím se nepovedl úvod sezóny a zatím jsou na šestém místě. Sérii proher ale přerušily vysokou výhrou v utkání proti dobřanskému...

Máme v týmu ideální kombinaci dravého mládí a zkušenosti starších hráčů, říká kapitán Litic Zdeněk Slanec

Litice v minulé sezóně soupeřily o první místo v základní části, nakonec se umístily na druhé pozici, po play off jim patřila...

Beru to jako restart nejen sportovního života, říká Jakub Juroško

Více než zajímavý přesun se uskutečnil v mužské 2. lize mezi plzeňskými Liticemi a třemošenským Tatranem. Po téměř patnácti letech...