Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ženský tým slaví stříbrné medaile v Lize žen

28.06.2021 | Webmaster

Senzačním umístěním skončil letošní ročník nejvyšší ženské soutěže pro plzeňský celek. Před závěrečným sobotním kolem figuroval západočeský výběr na čtvrté pozici a tato příčka mu nakonec patřila i po skončení základní části.

Konečné umístění celků po sobotních duelech stanovilo čtvrtfinálové dvojice - Plzeň s Berounem a Svítkov s Pískem.

Čtvrtfinálový souboj s berounskými Kelty byl napínavý a nakonec rozhodla jediná branka. Ta padla v prodloužení zásluhou plzeňské Šmausové, která úspěšně zakončila samostatný únik. Nejtěsnější výhra a výsledek druhého čtvrtfinále znamenaly, že semifinálovým soupeřem Plzně bude nejlepší celek po základní části Kyjov.

Semifinálový duel začaly plzeňské hráčky bez respektu a na hřišti probíhala vyrovnaná bitva se šancemi na obou stranách. Skóre utkání otevřel favorit a to v šesté minutě. V polovině druhé poloviny přišlo vyloučení a zásluhou Pavlíčkové, které početní výhodu proměnila, bylo skóre opět vyrovnané a to se do konce poloviny již nezměnilo. Utkání tak šlo do prodloužení. Na jeho konci se již schylovalo k pokračování formou samostatných nájezdů, avšak Kalistová předložila z rohu nahrávku Blažekovićové před branku, která nekompromisně střelou do růžku zakončila a vystřelila tak senzační postup do finále soutěže!

V něm narazil západočeský celek na jihočeské Prachatice, které skončily po základní části za Kyjovem. Finálové utkání začalo pro Plzeň skvěle a již v šesté minutě se radovala z vedení. Dalekonosná střela Pecinové skončila v síti. Soupeř se však na konci první poloviny vrátil do zápasu a druhá část tak začínala znovu s vyrovnaným skóre. Na jejím začátku se prosadily Jihočešky a překlopily skóre na svoji stranu. Před touto brankou, však došlo ke sporné situaci, kdy rozhodčí signalizoval chybně ofsajd a hned poté nebyla přerušena hra pro držení míčku brankářkou Prachatic, která ho držela více než pět vteřin. Plzeňské hráčky bohužel přestaly hrát a z nečekaného protiútoku obdržely rozhodující branku. Západočešky se i přes závěrečnou hru bez brankářky kýženého vyrovnání nedočkaly a tak zlato putovalo na jih Čech.

 
Zápasy týmů
Ženy | Středa 28.09.2022, 10:30
1. kolo
VS.
HBC Pardubice - Plzeň-Litice
 
Ženy | Neděle 29.05.2022, 13:30
o 5. místo
1:2
SK Kelti 2008 - Plzeň-Litice
 
 
         
© 2012 - 2022 HBC Plzeň-Litice, z.s. & eSports.cz s.r.o. |  Kontaktujte nás RSS