Webmaster |

Mužský tým stříbrný, mistrem 2. ligy Čechy - Západ se stala Blatná

Mužský tým čelil neúspěšně ve finálové sérii blatenským datlům a v sezoně tak končí na stříbrné pozici. Celek Blatné tak potvrdil svoji dominanci v dlouhodobé části soutěže.

Blatná nedala Plzeňanům šanci

V prvním finálovém utkání předvedl hostující celek z Plzně hororový vstup do utkání a domácí Jihočeši po necelých dvou minutách vedli již 3:0. Když už se Plzeň nadechovala, přišla další sprcha v podobě branky domácích. Hostům chyběla i pověstná troška štěstí, když neproměnili své šance, které zastavil domácí gólman anebo mu pomohla branková konstrukce a tak se ke slovu opět dostali domácí a bylo de facto po zápase. V polovině třetí třetiny přišla nešťastná událost v řadách plzeňských, když po čepeli jednoho z domácích hráčů uklouzl Aleš Voves a událost k jeho neštěstí skončila vážným úrazem kotníku. Hráč byl odvezen RZS do nemocnice a následující den se v plzeňské FN podrobil operaci a čeká ho bohužel náročná rekonvalescence.

První finálové utkání v jihočeské Blatné navštívila početná skupina diváků, která viděla jednoznačné domácí vítězství. Autor: Roman Říha.

Druhé vzájemné měření sil mělo od začátku zcela odlišný vývoj než to předcházející. Tentokrát na Jihočechy vlétli domácí a odměněni byli na konci sedmé minuty, kdy se ujali vedení. Hosté však mají ve svých řadách Davida Brauna, který v následujícím průběhu sehrál klíčovou roli a v tomto utkání nasázel celkově šest branek! Domácí zbraně nesložili a v polovině druhé třetiny byl stav opět nerozhodný. Začátek závěrečné třetiny patřil opět domácím, ale pak přišel pravděpodobně rozhodující okamžik celého utkání (možná i série), když domácí Böhm neudržel nervy na uzdě a svými prohřešky poslal domácí spoluhráče do sedmiminutového oslabení. V něm se hosté prosadili třikrát a v jejich řadách mohli propuknout oslavy zisku mistrovského titulu.

Druhé finálové utkání nabídlo velký a vyrovnaný boj, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou až do úvodu třetí třetiny. Autor: Roman Říha.

Plzeňský celek tak skončil těsně pod vrcholem a sezona se dá hodnotit jako úspěšná!

Zdroj informací: RSHb

Aktuální články

Krásné Vánoce a pohodový nový rok 2023!

Hokejbalový klub HBC Plzeň-Litice přeje všem pohodové prožití vánočních svátků a do nového roku mnoho štěstí, úspěchů a...

Mužský tým odstartoval sezonu vítězně, nestačil na něj Fireball

Do nového ročníku 2. ligy vstoupil mužský tým, který se v prvním utkání, hraném netradičně ve čtvrtek, střetl s týmem Fireballu....

Mužský tým míří do finále proti Blatné

Mužský tým zvládl semifinálovou sérii proti Horní Bříze a v sobotu 7. 5. 2022 začne svoji finálovou pouť na půdě blatenských datlů....